Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Fri., Nov. 25 | 1:00 p.m. | Cambridge-Isanti, 7 | New Prague, 6 | New Prague Area Community Center, New Prague |
Semifinal 2 | Fri., Nov. 25 | 5:00 p.m. | Robbinsdale Armstrong/Cooper, 0 | Rogers, 2 | New Prague Area Community Center, New Prague |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Consolation Final | Sat., Nov. 26 | 12:00 p.m. | Armstrong/Cooper | New Prague | New Prague Area Community Center, New Prague |
Championship | Sat., Nov. 26 | 4:00 p.m. | Rogers | Cambridge-Isanti | New Prague Area Community Center, New Prague |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Fri., Nov. 25 | 6:00 p.m. | Austin, 9 | Litchfield/Dassel/Cokato, 2 | Willmar Civic Center, WIllmar |
Semifinal 2 | Fri., Nov. 25 | 8:00 p.m. | Morris/Benson | Willmar | Willmar Civic Center, Willmar |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Consolation Final | Sat., Nov. 26 | 2:00 p.m. | Litchfield/Dassel-Cokato | Morris/Benson | Willmar Civic Center, WIllmar |
Championship | Sat., Nov. 26 | 4:00 p.m. | Austin | Willmar | Willmar Civic Center, Willmar |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Day One | Fri., Nov. 25 | 5:00 p.m. | Brainerd/Little Falls, 3 | North Wright County, 12 | Buffalo Civic Center, Buffalo |
Day One | Fri., Nov. 25 | 7:00 p.m. | Andover, 1 | Buffalo, 5 | Buffalo Civic Center, Buffalo |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Day Two | Sat., Nov. 26 | 1:00 p.m. | Lakeville South | North Wright County | Buffalo Civic Center, Buffalo |
Day Two | Sat., Nov. 26 | 3:00 p.m. | Brainerd/Little Falls | Buffalo | Buffalo Civic Center, Buffalo |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Fri., Nov. 25 | 6:00 p.m. | Breck, 3 | Edina, 0 | Braemar Arena, Edina |
Semifinal 2 | Fri., Nov. 25 | 8:00 p.m. | Benilde-St. Margaret's, 8 | Blake, 2 | Braemar Arena, Edina |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Consolation Final | Sat., Nov. 26 | 6:00 p.m. | Edina | Blake | Braemar Arena, Edina |
Championship | Sat., Nov. 26 | 8:00 p.m. | Breck | Benilde-St. Margaret's | Braemar Arena, Edina |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Day One | Fri., Nov. 25 | 5:00 p.m. | Hibbing/Chisholm, 1 | Blaine, 8 | IRA Civic Center, Grand Rapids |
Day One | Fri., Nov. 25 | 7:00 p.m. | Rochester Mayo, 0 | Grand Rapids-Greenway, 5 | IRA Civic Center, Grand Rapids |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Day Two | Sat., Nov. 26 | 11:30 a.m. | Rochester Mayo | Hibbing/Chisholm | IRA Civic Center, Grand Rapids |
Day Two | Sat., Nov. 26 | 1:30 p.m. | Blaine | Grand Rapids-Greenway | IRA Civic Center, Grand Rapids |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Fri., Nov. 25 | 5:30 p.m. | Hopkins | Maple Grove | Maple Grove Community Arena (West Rink), Maple Grove |
Semifinal 2 | Fri., Nov. 25 | 5:45 p.m. | Duluth | Eastview | Maple Grove Community Arena (Premier Rink), Maple Grove |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Consolation Final | Sat., Nov. 26 | 5:30 p.m. | Duluth | Hopkins | Maple Grove Community Arena (West Rink), Maple Grove |
Championship | Sat., Nov. 26 | 5:45 p.m. | Eastview | Maple Grove | Maple Grove Community Arena (Premier Rink), Maple Grove |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Quarterfinal 1 | Mon., Dec. 26 | 12:00 p.m. | Irondale, 2 | Stillwater, 3 | Braemar Arena, Edina |
Quarterfinal 2 | Mon., Dec. 26 | 2:15 p.m. | Hopkins, 3 | Grand Rapids-Greenway, 1 | Braemar Arena, Edina |
Quarterfinal 3 | Mon., Dec. 26 | 5:00 p.m. | Coon Rapids, 0 | Lakeville South, 6 | Braemar Arena, Edina |
Quarterfinal 4 | Mon., Dec. 26 | 7:30 p.m. | Duluth, 0 | Edina, 4 | Braemar Arena, Edina |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Tue., Dec. 27 | 5:00 p.m. | Stillwater 0 | Hopkins 1 | Braemar Arena, Edina |
Semifinal 2 | Tue., Dec 27 | 7:30 p.m. | Lakeville South 1 | Edina 3 | Braemar Arena, Edina |
Consolation Semifinal 1 | Tue., Dec 27 | 12:00 p.m. | Irondale 2 | Grand Rapids-Greenway 1 | Braemar Arena, Edina |
Consolation Semifinal 2 | Tue., Dec 27 | 2:15 p.m. | Coon Rapids 3 | Duluth 1 | Braemar Arena, Edina |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Seventh Place | Wed., Dec. 28 | 12:00 p.m. | Grand Rapids/Greenway 5 | Duluth 4 | Braemar Arena, Edina |
Fifth Place | Wed., Dec. 28 | 2:15 p.m. | Irondale 3 | Coon Rapids 0 | Braemar Arena, Edina |
Third Place | Wed., Dec. 28 | 5:30 p.m. | Stillwater 2 | Lakeville South 3 | Braemar Arena, Edina |
Championship | Wed., Dec. 28 | 7:30 p.m. | Hopkins 1 | Edina 2 | Braemar Arena, Edina |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Tue., Dec. 27 | 5:00 p.m. | Holy Family/Waconia 4 | River Lakes 3 | Willmar Civic Center, WIllmar |
Semifinal 2 | Tue., Dec 27 | 7:00 p.m. | Brookings, S.D. 1 | Willmar 4 | Willmar Civic Center, Willmar |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Consolation Final | Wed., Dec. 28 | 2:00 p.m. | River Lakes | Brookings, S.D. | Willmar Civic Center, WIllmar |
Championship | Wed., Dec. 28 | 4:00 p.m. | Holy Family/Waconia 4 | Willmar 0 | Willmar Civic Center, Willmar |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Tue., Dec. 27 | 5:30 p.m. | Red Wing 3 | Rogers 3 | New Hope Ice Arena, New Hope |
Semifinal 2 | Tue., Dec 27 | 7:30 p.m. | Mankato East 2 | Robbinsdale Armstrong/Cooper 4 | New Hope Ice Arena, New Hope |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Consolation Final | Thur., Dec. 29 | 5:00 p.m. | Rogers | Mankato East | New Hope Ice Arena, New Hope |
Championship | Thur., Dec. 29 | 7:15 p.m. | Red Wing | Robbinsdale Armstrong/Cooper | New Hope Ice Arena, New Hope |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Day One | Tue., Dec. 27 | 1:00 p.m. | Minnehaha 7 | Waseca 0 | Waseca Community Arena, Waseca |
Day One | Tue., Dec 27 | 6:00 p.m. | Litchfield/Dassel-Cokato | St. Paul Blades | Waseca Community Arena, Waseca |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Day Two | Wed., Dec. 28 | 1:00 p.m. | Litchfield/Dassel-Cokato | Waseca | Waseca Community Arena, Waseca |
Day Two | Wed., Dec. 28 | 6:00 p.m. | St. Paul Blades 3 | Minnehaha 7 | Waseca Community Arena, Waseca |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Quarterfinal 1 | Tue., Dec. 27 | 2:00 p.m. | North St. Paul 0 | Moorhead 3 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Quarterfinal 2 | Tue., Dec 27 | 4:00 p.m. | Wayzata 1 | White Bear Lake 2 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Quarterfinal 3 | Tue., Dec 27 | 6:00 p.m. | Chisago Lakes 1 | Mounds View 3 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Quarterfinal 4 | Tue., Dec 27 | 8:00 p.m. | Elk River 3 | Centennial 1 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Wed., Dec. 28 | 6:00 p.m. | Moorhead 2 | White Bear Lake 5 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Semifinal 2 | Wed., Dec. 28 | 8:00 p.m. | Mounds View 1 | Elks River 0 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Consolation Semifinal 1 | Wed., Dec. 28 | 2:00 p.m. | North St. Paul 0 | Wayzata 2 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Consolation Semifinal 2 | Wed., Dec. 28 | 4:00 p.m. | Chisago Lakes 0 | Centennial 4 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Seventh Place | Thur., Dec. 29 | 2:00 p.m. | North St. Paul 2 | Chisago Lakes 4 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Fifth Place | Thur., Dec. 29 | 4:00 p.m. | Wayzata 3 (L) | Centennial 3 (W) | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Third Place | Thur., Dec. 29 | 6:00 p.m. | Moorhead 2 | Elks River 5 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Championship | Thur., Dec. 29 | 8:00 p.m. | White Bear Lake 2 | Mounds View 1 | Centennial Sports Arena, Circle Pines |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Quarterfinal 1 | Tue., Dec. 27 | 1:00 p.m. | Sartell/Sauk Rapids | Rosemount | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Quarterfinal 2 | Tue., Dec 27 | 3:00 p.m. | Apple Valley 5 | Hastings 3 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Quarterfinal 3 | Tue., Dec 27 | 5:00 p.m. | Park 0 | Lakeville North 1 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Quarterfinal 4 | Tue., Dec 27 | 7:00 p.m. | Eastview 2 | Farmington 0 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Wed., Dec. 28 | 5:00 p.m. | Rosemount 2 | Apple Valley 1 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Semifinal 2 | Wed., Dec. 28 | 7:00 p.m. | Lakeville North 5 | Eastview 2 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Consolation Semifinal 1 | Wed., Dec. 28 | 1:00 p.m. | Sartell/Sauk Rapids 3 | Hastings 2 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Consolation Semifinal 2 | Wed., Dec. 28 | 3:00 p.m. | Park 3 | Farmington 2 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Seventh Place | Thur., Dec. 29 | 1:00 p.m. | Hastings 4 | Farmington 2 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Fifth Place | Thur., Dec. 29 | 3:00 p.m. | Sartell/Sauk Rapids | Park | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Third Place | Thur., Dec. 29 | 5:00 p.m. | Apple Valley | Eastview | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Championship | Thur., Dec. 29 | 7:00 p.m. | Rosemount 0 | Lakeville North 2 | Schmitz-Maki Arena, Farmington |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Quarterfinal 1 | Fri., Dec. 28 | 12:00 p.m. | Rochester Mayo 0 | Benilde-St. Margaret's 5 | Schwan Super Rink, (Rink No. 5), Blaine |
Quarterfinal 2 | Fri., Dec. 28 | 2:15 p.m. | Hutchinson 6 | Silver Bay 5 | Schwan Super Rink, (Rink No. 5), Blaine |
Quarterfinal 3 | Fri., Dec. 28 | 4:30 p.m. | Dodge County 3 | Eveleth-Gilbert 0 | Schwan Super Rink, (Rink No. 5), Blaine |
Quarterfinal 4 | Fri., Dec. 28 | 6:00 p.m. | St. Paul United 0 | Breck 3 | Schwan Super Rink (Rink No. 3), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 5:45 p.m. | Hutchinson 1 | Benilde-St. Margaret's 9 | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 8:00 p.m. | Breck 8 | Dodge County 2 | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Consolation Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 1:15 p.m. | Silver Bay 1 | Rochester Mayo 2 | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Consolation Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 3:30 p.m. | St. Paul United 6 | Eveleth-Gilbert 2 | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Seventh Place | Fri., Dec. 30 | 12:00 p.m. | Eveleth-Gilbert | Silver Bay | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Fifth Place | Fri., Dec. 30 | 2:15 p.m. | St. Paul United | Rochester Mayo | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Third Place | Fri., Dec. 30 | 4:30 p.m. | Dodge County | Hutchinson | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Championship | Fri., Dec. 30 | 6:00 p.m. | Breck | Benilde-St. Margaret's | Ridder Arena, Minneapolis |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Quarterfinal 1 | Wed., Dec. 28 | 2:30 p.m. | Bismark 4 | St. Croix Valley 2 | Schwan Super Rink, (Rink No. 6), Blaine |
Quarterfinal 2 | Wed., Dec. 28 | 4:30 p.m. | St. Louis Park 1 | Henry Sibley 7 | Schwan Super Rink, (Rink No. 6), Blaine |
Quarterfinal 3 | Wed., Dec. 28 | 8:00 p.m. | Fort Frances 2 | Chippewa Falls Menomonie 5 | Schwan Super Rink, (Rink No. 1), Blaine |
Quarterfinal 4 | Wed., Dec. 28 | 8:30 p.m. | Bloomington Kennedy 0 | Sun Prairie 8 | Schwan Super Rink, (Rink No. 5), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 6:15 p.m. | Henry Sibley 2 | Bismark N.D. 3 | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 8:30 p.m. | Sun Prairie 0 | Chippewa Falls Menomonie 1 | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Consolation Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 1:45 p.m. | St. Louis Park 0 | St. Croix Valley 6 | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Consolation Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 4:00 p.m. | Bloomington Kennedy 2 | Fort Francis, Ont. 3 | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Seventh Place | Fri., Dec. 30 | 12:00 p.m. | Bloomington Kennedy | St. Louis Park | Schwan Super Rink, (Rink No. 3), Blaine |
Fifth Place | Fri., Dec. 30 | 2:15 p.m. | Fort Francis, Ont. | St. Croix Valley | Schwan Super Rink (Rink No. 3), Blaine |
Third Place | Fri., Dec. 30 | 4:30 p.m. | Sun Prairie | Henry Sibley | Schwan Super Rink (Rink No. 3), Blaine |
Championship | Fri., Dec. 30 | 4:00 p.m. | Chippewa Falls Menomonie | Bismark N.D. 3 | Ridder Arena, Minneapolis |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Quarterfinal 1 | Wed., Dec. 28 | 6:00 p.m. | Fairmont 2 | University School-Milwaukee 17 | Schwan Super Rink, (Rink No. 7), Blaine |
Quarterfinal 2 | Wed., Dec. 28 | 4:00 p.m. | Holy Angels 2 | Hudson 1 | Schwan Super Rink, (Rink No. 7), Blaine |
Quarterfinal 3 | Wed., Dec. 28 | 8:00 p.m. | St. Francis/North Branch 2 | Badger Thunder 3 | Schwan Super Rink, (Rink No. 7), Blaine |
Quarterfinal 4 | Wed., Dec. 28 | 8:30 p.m. | Northern Lakes 2 | Appleton 1 | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 5:45 p.m. | Holy Angels 1 | University School-Milwaukee 2 | Schwan Super Rink, (Rink No. 3), Blaine |
Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 8:00 p.m. | Northern Lakes 3 | Badger Thunder 2 | Schwan Super Rink (Rink No. 3), Blaine |
Consolation Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 1:15 p.m. | Hudson 7 | Fairmont 0 | Schwan Super Rink (Rink No. 3), Blaine |
Consolation Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 3:30 p.m. | Appleton, Wis. 6 | St. Francis/North Branch 1 | Schwan Super Rink (Rink No. 3), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Seventh Place | Fri., Dec. 30 | 12:30 p.m. | St. Francis/North Branch | Fairmont | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Fifth Place | Fri., Dec. 30 | 2:45 p.m. | Appleton, Wis | Hudson | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Third Place | Fri., Dec. 30 | 5:00 p.m. | Badger Thunder | Holy Angels | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Championship | Fri., Dec. 30 | 2:00 p.m. | Northern Lakes | University School - Milwaukee | Ridder Arena, Minneapolis |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Quarterfinal 1 | Wed., Dec. 28 | 6:30 p.m. | Arrowhead 4 | Moose Lake Area 0 | Schwan Super Rink, (Rink No. 8), Blaine |
Quarterfinal 2 | Wed., Dec. 28 | 4:30 p.m. | Kettle-Morraine 5 | Marshall 0 | Schwan Super Rink, (Rink No. 8), Blaine |
Quarterfinal 3 | Wed., Dec. 28 | 8:00 p.m. | Middleton 7 | Long Prairie/Wadena 1 | Schwan Super Rink, (Rink No. 4), Blaine |
Quarterfinal 4 | Wed., Dec. 28 | 8:30 p.m. | Point Rapids 11 | Worthington 0 | Schwan Super Rink, Rink No. 8), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 6:15 p.m. | Kettle Moraine 3 | Arrowhead, Wis. 2 | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 8:30 p.m. | Point Rapids 1 | Middleton 2 | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Consolation Semifinal 1 | Thur., Dec. 29 | 1:45 p.m. | Marshall 1 | Moose Lake Area 7 | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Consolation Semifinal 2 | Thur., Dec. 29 | 4:00 p.m. | Worthington 2 | Long Prairie/Wadena 7 | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Round | Date | Time | Visitor | Home | Location |
---|---|---|---|---|---|
Seventh Place | Fri., Dec. 30 | 12:30 p.m. | Worthington | Marshall | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Fifth Place | Fri., Dec. 30 | 2:45 p.m. | Long Prairie/Wadena | Moose Lake Area | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Third Place | Fri., Dec. 30 | 5:00 p.m. | Point Rapids | Arrowhead, Wis. | Schwan Super Rink, (Rink No. 2), Blaine |
Championship | Fri., Dec. 30 | 12:00 p.m. | Middleton | Kettle Moraine | Ridder Arena, Minneapolis |